Nocne zakończenie sezonu 2015 w ZakopanemZabierajcie czołówki, montujcie oświetlenie na ramę i ćwiczcie jazdę z zamkniętymi oczami, bo już 18 września startuje kultowy Joy Ride Night Downhill w Zakopanem! Edycja przejdzie do legendy, bo na before party zagrają Bracia Figo Fagot!

Już 18 września po raz dziewiąty spotkamy się na stoku Harenda w Zakopanem, żeby rytualnie zakończyć udany sezon rowerowy. Piątek rozpocznie się delikatnie od treningów. Jak zapewne wiecie trasa zjazdowa została ostatnio mocno przerobiona (tutaj znajdziesz helmet cam).Trasa odpoczęła po małej rewolucji, a my weekendami fundujemy jej małe remonty, więc do zawodów będzie odstawiona na bóstwo!

 

PIĄTKOWY SLALOM

Kulminacją piątkowej jazdy będzie Kärcher Dual Slalom, czyli równoległe wyścigi, które w systemie pucharowym wyłonią najszybszego ridera! Tradycyjnie tyczki pojawią się na trawie, a na trasie będzie tylko jedna mała skocznia.

FAGOTY WKRACZAJĄ DO AKCJI

Śmiało można powiedzieć, że żaden zespół nie zdobył popularności tak szybko, śpiewając kawałki o cyganach, ostrym pojeniu się 40% trunkiem  i … miłości Bracia Figo Fagot to klasyka gatunku. W piątkowy wieczór wystąpią w klubie Dworzec Tatrzański. Co tam się będzie działo? Boimy się puścić wodzę fantazji…

Wstęp na imprezkę dla wszystkich kosztuje 20zł, a bilety są już dostępne online: http://dworzectatrzanski.pl/produkt/bilet-joy-ride-open-afterparty-bracia-figo-fagot-koncert/

SOBOTNI NIGHT DOWNHILL

Dla tych, którzy przeżyją before, zorganizowaliśmy drugi – główny dzień Joy’a, którego najważniejszą częścią będzie nocny zjazd. Tradycyjnie eliminacje odbędą się za dnia, finały natomiast przy sztucznym świetle. Większość trasy będzie oświetlona, ale doświadczenie pokazuje, że warto mieć własne lampki – w ubiegłbym roku Tomasz Hrapek z Rybnika zamontował na kierownicy dwa reflektory, a na ramie akumulator. Przypadek? Nie sądzimy!

AFTERPARTY, CZYLI ZAMYKAMY SEZON

Kiedy pył na downhillowej trasie opadnie, nagrody od Fox’a, Maxxis’a i Kärcher’a zostaną rozdane, a rowery odłożone w bezpieczne miejsce, to ponownie spotkamy się w Dworcu Tatrzańskim, aby uzupełnić niedobory płynów w organizmie…

Wstęp dla riderów za free, reszta 10zł.

ZAPISY

Zapisy będą dostępne online od 24.08 na stronie http://system.timedo.pl/ (trzeba się zarejestrować, żeby przejść do zapisów)

Opłata zwierająca przejazdy wyciągiem przez 3 dni (18,19 i 20.09.2015) oraz możliwość startu we wszystkich dyscyplinach:

– 100 zł płatne online w terminie do 30.08.2015

– 120 zł płatne online w terminie do 16.09.2015

– 150 zł płatne od 17.09.2015

Opłata nie zwierająca przejazdów wyciągiem oraz start tylko w jednej dyscyplinie:

– 50 zł płatne online w terminie do 30.08.2015

– 60 zł płatne online w terminie do 16.09.2015

– 80 zł płatne od 17.09.2015

PRZYJACIELE EVENTU

  • Sponsorzy: Maxxis, Fox, Kärcher
  • Partnerzy: ZEW, Niedzica.pl, ASF Studio
  • Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Rowerowe Podhale, Polish 4 x Open
  • Partnerzy medialni: Magazyn bike, Tygodnik Podhalański, Polska na Rowerowy, Giga Sport, Podhale24, Dh-zone.com, Downhill24, Extreme Sport Channel, Freestyle.plMtb.pl, Radio Eska, Informator Turystyczny Infogram